KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14122024
nr 1412 2024
Agnes Ahlberg
(1896-1972), Sverige
Oljemålning, "Sameflicka Tärnaby". Signerad, daterad -69. Olja på duk, 51x56, yttermått inklusive ram: 52x56 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:39:52
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
16 aug
Specialauktion Agnes Ahlberg
Läs mer om Specialauktion Agnes Ahlberg
Agnes Ahlberg
Läs mer om Agnes Ahlberg